Duże zmiany we władzach spółki Kopex

opublikowano: 10-05-2016, 14:21

Bogusław Bobrowski nie jest już prezesem spółki Kopex. Razem z nim odwołano członków zarządu - Krzysztofa Zawadzkiego i Marka Uszkę.

Do czasowego pełnienia roli prezesa zarządu delegowano Dariusza Pietyszuka, którego powołano jednocześnie w skład rady nadzorczej. Do zarządu weszła ponadto Magdalena Nawłoka. 

Krzysztof Jędrzejewski pozostaje na razie większościowym akcjonariuszem Kopeksu.
Fot: Andrzej Wawok, Puls Biznesu

"Wprowadzone zmiany w zarządzie Spółki mają na celu przyspieszenie rozmów z wierzycielami i doprowadzenie do osiągnięcia satysfakcjonującego porozumienia, a także odblokowania finansowania Spółki. Zdaniem Rady Nadzorczej pozwoli to na kontynuowanie rozpoczętego procesu restrukturyzacji oraz pozyskiwanie nowych kontraktów.  W ocenie Rady Nadzorczej wprowadzone zmiany będą sprzyjały również realizacji planowanej integracji z potencjalnym inwestorem" - podano w komunikacie.

39-letni Dariusz Pietyszuk pozostaje  członkiem zarządu Mostostalu Zabrze. Jest specjalistą od spraw restrukturyzacji przedsiębiorstw i zarządzania. Pracował m.in. w międzynarodowych korporacjach, takich jak Danone, Valeo i HP w Stanach Zjednoczonych, we Francji, a w Polsce m.in. w Famurze.

Magdalena Nawłoka była natomiast związana z branż ubezpieczeniową - pracowała m.in. a TUiR Allianz Polska oraz PZU.

- Rada Nadzorcza podjęła decyzję o dokonaniu zmian w zarządzie Spółki w związku z przedłużaniem się patowej sytuacji dotyczącej dalszego finansowania i funkcjonowania grupy. Sytuacja Grupy Kopex nie jest łatwa, ale reprezentujemy sobą ogromny potencjał i budzimy szczere zainteresowanie potencjalnych inwestorów. Rada Nadzorcza wyraziła przekonanie, że przyszłość Kopeksu należy wiązać z głęboką restrukturyzacją i zacieśnieniem współpracy z innymi podmiotami - powiedział Krzysztof Jędrzejewski, większościowy akcjonariusz Kopeksu, cytowany w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane