Dużo chętnych na chińskie e-auto

opublikowano: 22-04-2019, 22:00

Great Wall Motor, chińska firma motoryzacyjna, w grudniu zaprezentowała nowy model samochodu elektrycznego — R1. Do tej pory — wynika z informacji serwisu CNBC — udaje się utrzymać jego sprzedaż na poziomie 4 tys. sztuk miesięcznie.

O wynikach sprzedaży podczas targów Shanghai Motor Show poinformował rzecznik Great Wall Motor. Auto, sprzedawane pod marką Ora, jest w stanie osiągnąć prędkość 351 km. Poza wersją goddess (na zdjęciu) w sprzedaży są jeszcze dwie inne wersje modelu — intelligent i sagacious, w różnych kolorach. Cena samochodu, który ma niewielki rozmiar, w zależności od wersji waha się od 9,9 do 11,6 tys. USD (59,8 — 77,8 CNY). Dla porównania: samochód Tesli można kupić od 35 tys. USD. Ora R1 ma tylko 3,5 m długości i 1,6 m wysokości (legendarny polski fiat 126 p miał niecałe 3,1 m). Przy okazji debiutu ora R1 media pisały, że jest to najtańsze auto na prąd na świecie, zaprojektowane z myślą o młodych mieszkańcach miast.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane