Dwa biliony dolarów dla logistyki

opublikowano: 27-05-2015, 00:00

Specjaliści z DHL i Cisco przewidują, jak internet rzeczy wpłynie na biznes

Do roku 2020 do internetu będzie podłączonych 50 mld urządzeń. Dzisiaj jest ich 15 mld. Specjaliści z DHL i Cisco przewidują, jak ta rewolucji technologiczna wpłynie na biznes, ze szczególnym uwzględnieniem łańcucha dostaw i operacji logistycznych. Światowy rynek internetu rzeczy (komunikowanie się maszyn bez udziału człowieka) osiągnie w kolejnej dekadzie wartość 8 bln dolarów.

Złoży się na to pięć głównych czynników: innowacyjność i dochody (2,1 bln), wykorzystanie zasobów (2,1 bln), łańcuch dostaw i logistyka (1,9 bln), poprawa wydajności pracowników (1,2 bln) oraz lepsze doświadczenie klienta i obywatela (700 mld).

— Cyfryzacja i ekspansja internetu rzeczy są impulsem dla wzrostu gospodarczego, co przyczynia się do powstania nowych modeli ekonomicznych i umożliwia firmom zachowanie konkurencyjności, a także dotrzymanie kroku zmianom. Nasz raport potwierdza, że wspomniane zjawiska dostarczają długofalowych korzyści wszystkim branżom — uważa Chris Dedicoat, jeden z prezesów Cisco.

Co do logistyki, której internet rzeczy do 2020 r. przyniesie prawie 2 bln dolarów — technologia ta pozwoli osiągać firmom z tego sektora wyższą wydajność operacyjną. Środkiem do celu będzie m.in. połączenie w czasie rzeczywistym milionów przesyłek przewożonych, śledzonych i składowanych każdego dnia. W magazynach integracja palet i tzw. pozycji magazynowych będzie okazją do „inteligentniejszego” zarządzania zapasami. Śledzenie towarów stanie się szybsze, dokładniejsze, bardziej przewidywalne i zabezpieczenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu