Dwa kolejne zatrzymania ws. GetBacku

opublikowano: 31-08-2018, 08:05
aktualizacja: 31-08-2018, 12:19

Kolejne dwie osoby zostały zatrzymane na polecenie prokuratury w związku ze sprawą GetBacku. To były prezes Altus TFI i obecny wiceprezes zależnego Rockbridge TFI. Chodzi o podejrzenie wyrządzenie spółce windykacyjnej szkody szacowanej na 160 mln zł.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter.

Osoby zatrzymali w piątek rano na polecenie prokuratury regionalnej w Warszawie funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA.

Jak podała prokuratura, zatrzymani to członkowie zarządu jednego z TFI (według informacji "PB" chodzi jednak o byłych: prezesa i wiceprezesa), którym prokuratura zarzuca wyrządzenie w okresie od października 2016 do sierpnia 2017 r. szkody majątkowej wielkich rozmiarów, szacowanej na 160 mln zł. Chodzi o sprzedaż spółce GetBack akcji EGB Investments za 207 mln zł. Według prokuratury, rzeczywista wartość tej firmy nie przekraczała 47 mln zł.

"Śledztwo wykazało, że przy transakcji związanej ze sprzedażą przedsiębiorstwa, mężczyźni działali wspólnie i w porozumieniu z innymi ustalonymi osobami w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz mieli świadomość jego faktycznej wartości" - podano.

Czyn, który zarzucany jest podejrzanym, zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 10. Może też zostać orzeczona kara grzywny, przepadek korzyści pochodzących z przestępstwa oraz obowiązek naprawienia szkody.

"Po wykonaniu czynności procesowych z podejrzanymi i analizie złożonych przez nich wyjaśnień, prokuratura podejmie decyzję w przedmiocie ewentualnego zastosowania środków zapobiegawczych" - dodano.

Jak zaznaczono, w związku z tymi zarzutami rozszerzone będą też zarzuty stawiane byłemu prezesowi GetBacku Konradowi K. i jednemu z byłych członków zarządu tej spółki.

Dotychczas w sprawie GetBacku postawiono zarzuty 10 osobom, w tym 7 przebywa w aresztach.

Notowania Altus TFI zareagowały silnym spadkiem na warszawskiej giełdzie. W komunikacie, opublikowanym w piątek po południu, towarzystwo poinformowało o złożeniu rezygnacji przez Piotra Osieckiego (to były prezes Altusa) z funkcji przewodniczącego rady nadzorczej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy