Dwa tygodnie więcej na GameINN

opublikowano: 16-06-2019, 22:00

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) wydłużyło o dwa tygodnie termin konkursu dla firm z branży gier wideo.

— Nie jest to jednak wystarczający czas na przygotowanie całego projektu, który jest w fazie pomysłu. Na pewno na decyzji rządowej agencji zyskają przedsiębiorcy, których przedsięwzięcia są już prawie skończone. Warto, aby przedstawiciele biznesu poświęcili dodatkowy czas na weryfikację projektu pod kątem wymaganych kryteriów — mówi Dominika Tomasik-Szulc, starszy konsultant w Crido.

Granty z programu GameINN (działanie 1.2 POIR) sfinansują projekty firm lub ich konsorcjów, które dotyczą badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych. Przedsięwzięcia mogą być związane również z pracami przedwdrożeniowymi. W puli jest 100 mln zł. Maksymalna wartość kosztów kwalifikowanych projektu wynosi 20 mln zł. Dotacje wesprą przedsięwzięcia związane z projektowaniem i wzornictwem gier wideo oraz z cyfrową dystrybucją. Na dofinansowanie mogą liczyć także badania nad zastosowaniem sztucznej inteligencji oraz te, które dotyczą nowych narzędzi interakcji i wspomagają produkcję gier. Co ważne, granty są zarezerwowane tylko dla projektów prowadzonych poza województwem mazowieckim.

WAŻNA DATA

28.06 Do tego dnia można składać wnioski o dotacje z działania 1.2 POIR.

WIĘCEJ INFORMACJI www.ncbr.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy