Dwaj nowi członkowie zarządu PGZ

  • PAP
opublikowano: 19-09-2022, 18:06
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Marcin Wierzchowski i Jakub Roszkowski objęli w poniedziałek stanowiska członków zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej – poinformowała PGZ.

Jak przekazała spółka, rada nadzorcza w wyniku ogłoszonego 6 września 2022 r. postępowania kwalifikacyjnego "wyłoniła najlepszych kandydatów na członków zarządu", a po uzyskaniu pozytywnych opinii o kandydaturach od ministrów aktywów państwowych i obrony z dniem 19 września Wierzchowski i Roszkowski objęli stanowiska członków zarządu PGZ S.A.

Wierzchowski ukończył administrację publiczną w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie oraz ekonomię w specjalności organizacja i kierowanie przedsiębiorstwem w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Warszawie. Ma tytuły Doctor of Business Administration oraz Master of Business Administration. Ukończył także szkolenia z zakresu dyscypliny finansów publicznych, zarządzania oraz ochrony informacji niejawnych.

Od czerwca 2021 r. był prezesem zarządzającej ośrodkami wypoczynkowymi AMW Rewita - spółki podległej Agencji Mienia Wojskowego. Ma doświadczenie w pracy w administracji publicznej i samorządowej. Pracował w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy.

W latach 2010-2015 pracował w Muzeum Powstania Warszawskiego i w urzędzie miasta w Wołominie. Jest członkiem rad nadzorczych przedsiębiorstw państwowych i spółek publicznych.

Roszkowski jest adwokatem i radcą prawnym. Ukończył wydział prawa i administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz SGH. Posiada tytuł Executive Master of Business Administration.

Doświadczenie zawodowe w zakresie obsługi prawnej podmiotów prawa handlowego, doradztwa strategicznego oraz nadzoru korporacyjnego zdobywał pracując adwokat oraz pełniąc funkcje nadzorcze i zarządcze w spółkach prawa handlowego, w tym z udziałem skarbu państwa.

Z Grupą Kapitałową PGZ jest związany jest od 2018 roku. Do września 2022 roku pełnił funkcję prezesa zarządu Centrum Bankowo-Finansowego "Nowy Świat", wcześniej zasiadał m.in. w radzie nadzorczej MS Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych należącego do PGZ oraz spółki Nitro-Chem. Był także przewodniczącym rady nadzorczej spółki Centrum Giełdowe. Obecnie jest wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Polskiego Radia Regionalnej Rozgłośni w Warszawie, Radio dla Ciebie S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane