Dwie Gazele Biznesu połączyły siły

Grzegorz Wierzbicki
opublikowano: 23-06-2003, 00:00

Informatyczne firmy Koma i IBM Polska — Gazele Biznesu — oraz integrator systemowy IBS Polska podpisały umowę o współpracy w zakresie wdrażania systemu do zarządzania zasobami ludzkimi — Koma HR.

Partnerzy podzielili się obowiązkami. Koma dostarcza swój system Koma HR, IBM serwery z serii iSeries, dedykowane dla małych i średnich firm, a IBS Polska rozwiązania wspomagające zarządzanie.

— Oferta budowana była z myślą o polskim rynku małych i średnich firm, bo ten sektor rozwija się najdynamiczniej i w nim upatrujemy naszych potencjalnych klientów. Rozwiązania oferowane na rynku dotychczas, np. SAP, są dla większości małego biznesu za drogie i zbyt mocno zaawansowane technicznie — tłumaczy Paweł Durkiewicz, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w IBS Polska.

— Połączenie doświadczenia w systemach wspomagających zarządzanie Komy i IBS, poparte dobrymi wynikami, jakie przedsiębiorstwa osiągały dotychczas w pracy na serwerach IBM, pozwoliło nam stworzyć pierwszy w Polsce pakiet do zarządzania personelem. Ważne jest, że klient otrzymuje rozwiązanie, które może zostać zintegrowane praktycznie z każdą działającą już w firmach aplikacją typu CRM lub ERP. Do tego dochodzi wysoki stopień bezpieczeństwa i poufności danych, był to jeden z punktów, na który kładliśmy szczególny nacisk — dodaje Krzysztof Grzęda, dyrektor sprzedaży serwerów iSeries w IBM Polska.

Obecnie firmy prowadzą już rozmowy z kilkoma klientami i liczą na wzrost zapotrzebowania na tego typu rozwiązania w kontekście przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, kiedy wymogi zwiększenia konkurencyjności zmuszą rodzimy biznes do podniesienia standardów i nakładów na informatyzację.

— Zastanawialiśmy się nad wyborem partnerów w naszym przedsięwzięciu. Chcieliśmy stworzyć rozwiązanie, które zapewni klientom pełną obsługę operacji dotyczących sfery zarządzania personelem i skróci czas wymiany informacji i obliczeń. Klient wyposażony w dobrej klasy sprzęt, system zarządzający i aplikację HR, może z dużo większymi szansami konkurować bez obawy o przewagę technologiczną konkurencji. Myślę, że po dokonaniu trafionych inwestycji w nowe technologie wiele polskich firm ma realne szanse na konkurowanie ze swoimi odpowiednikami nie tylko na rodzimym rynku, ale też w zjednoczonej Europie — podsumowuje Rafał Gutkowski, członek zarządu Komy i jednocześnie dyrektor ds. handlowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Wierzbicki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu