Dwie rekomendacje dla akcji Kruka

opublikowano: 18-09-2017, 11:02
aktualizacja: 18-09-2017, 11:05

Michał Fidelus, analityk Vestor DM, podniósł z "neutralnie" do "akumuluj" rekomendację dla akcji Kruka. Do "akumuluj" z "kupuj" spadło natomiast zalecenie autorstwa Mateusza Krupy, analityka Erste.

Ceny docelowe, oszacowane przez obu analityków, są zbliżone - od Vestora to 340 zł, od Erste 344 zł. W obu przypadkach były do tej pory niższe.

Piotr Krupa, prezes Kruka
Zobacz więcej

Piotr Krupa, prezes Kruka Fot: Marek Wiśniewski, "Puls Biznesu"

"Pomimo lepszych od konsensusu wyników za 2 kw. 2017, w ciągu dwóch dni od publikacji kurs Kruka spadł o niemal 12% w następstwie relatywnie niskiej kontrybucji do wyników operacji we Włoszech oraz oczekiwanego wzrostu efektywnej stopy podatkowej. W naszym przekonaniu Włochy w dalszym ciągu pozostają bardzo perspektywicznym rynkiem, który zapewnia spółce długoterminowy dostęp do portfeli oraz uniezależnia od coraz bardziej konkurencyjnego rynku krajowego. Zwracamy uwagę, że do końca 2016 r. zakupy Kruka we Włoszech były relatywnie małe. Znacznie większe inwestycje zostały dokonane dopiero w 4 kw. 2016 r., a spłaty z tych portfeli – według naszych założeń – powinny istotnie wspierać wyniki nie wcześniej niż na przełomie 4 kw. 2017 i 1 kw. 2018 r" - napisał w uzasadnieniu Michał Fidelus.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu