Ostrzeżenie z Kruka wystraszyło inwestorów

opublikowano: 06-09-2017, 10:42
aktualizacja: 06-09-2017, 10:48

Kruk puka do dłużników, tymczasem do spółki zapukali urzędnicy skarbówki. Efekty kontroli nie są znane, ale inwestorzy wolą zachować ostrożność.

Notowania Kruka spadają na sesji w środę po tym, jak w raporcie półrocznym spółka poinformowała, że na dzień 30 czerwca 2017 r. trwała kontrola Urzędu Skarbowego, która na dzień publikacji raportu półrocznego nie została zakończona.

Piotr Krupa, prezes Kruka
Zobacz więcej

Piotr Krupa, prezes Kruka Fot: Marek Wiśniewski, "Puls Biznesu"

Zasygnalizowano również, że "w związku z oczekiwanymi w przyszłości zmianami w prawie podatkowym w Europie i w Polsce, Zarząd Kruka spodziewa się, że począwszy od 2018 roku efektywna stopa podatkowa dla Grupy Kapitałowej może znacznie wzrosnąć" - dodano.

W pierwszym półroczu efektywna stopa podatkowa nie przekroczyła 2,5 proc.

W ostatnich dniach o problemach podatkowych, ale innej natury (nieprawidłowości w rozliczeniu VAT) informował Eurocash>>

 

W drugim kwartale zysk netto Kruka wyniósł 101,4 mln zł, o 6 proc. więcej niż oczekiwali analitycy. Wynik jest dwukrotnie wyższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu