Dwie rekomendacje od analityków DM BDM

opublikowano: 05-04-2018, 13:09
aktualizacja: 05-04-2018, 13:24

Krystian Brymora, analityk DM BDM, podniósł z "akumuluj" do "kupuj" rekomendacje dla Pfleiderera z ceną docelową 47,9 zł. Jego kolega z domu maklerskiego - Adrian Górniak - analogicznie zmienił zalecenie dla GTC. W tym przypadku wycena to 11,17 zł.

"Rozczarowujące wyniki od pierwszego do trzeciego kwartału 2017 r. to efekt m.in. dynamicznych wzrostów kosztów klejów nieskompensowanych wzrostem cen produktów oraz licznych zdarzeń nadzwyczajnych. Dopiero w trzecim kwartale spółka efektywnie podwyższyła ceny, a patrząc na dane z rynku płyt, dynamika ich wzrostu powinna być istotna w IV kw. 2017 i I kw. 2018. Wraz z mniejszą presją na kosztach kluczowych chemikaliów powinno to prowadzić do pozytywnych odczytów wynikowych, szczególnie w I kw. 2018. Zwracamy ponadto uwagę, że kupno zaledwie 11 tys. akcji (1 proc. oferty) w III transzy skupu (po 37,5 zł) w lutym’18 wyczerpuje podaż przynajmniej w krótkim okresie" - napisał w uzasadnieniu Krystian Brymora.

Raport wydano 27 marca o godz. 10.55.

Adrian Górniak poleca akcje GTC, bo uważa, że perspektywy rysujące się przed deweloperem są pozytywne. 

"W perspektywie 2018-22 deweloper chce wykorzystać sprzyjające otoczenie rynkowe (niskie yieldy z możliwością dalszej kompresji, silny popyt na powierzchnie biurowe, wzrost stawek najmu) i zamierza dostarczyć na rynek aż 431 tys. mkw. przy obecnych 646 tys. mkw. PUU. Zarząd zapowiedział również, że planuje być dalej aktywny na polu akwizycji, co finalnie ma przełożyć się na podwojenie NAVPS w okresie 4-5 lat (w naszej ocenie jest to ambitne założenie; w modelu zakładamy wzrost w wys. ok. 40 proc.). In plus oceniamy bieżące portfolio grupy, w którym nie dostrzegamy na chwilę obecną aktywów, które mogłyby kreować ujemną wartość. Zdecydowanie doceniamy również politykę dywidendową, która została wprowadzona w ubiegłym roku – prezes Kurzmann zapowiedział wtedy, że GTC zamierza zwiększać co roku dywidendę na akcję w dwucyfrowym tempie" - głosi raport, wydany 27 marca o godz. 11.09.

Pełna treść raportów znajduje się na stronie internetowej brokera. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dwie rekomendacje od analityków DM BDM