Dwie spółki IZNS-u jeszcze w tym roku na NewConnect

DI
15-12-2010, 14:56

Dwie spółki z grupy IZNS Ilawa jeszcze w tym roku zadebiutują na NewConnect.

- W pierwszym kwartale 2010 r. na NewConnect trafiła firma Promet S.A., która zajmuje się recyclingiem metali kolorowych. Jeszcze w tym roku na giełdę powinny trafić spółki CSY i RSY , które już zakończyły prywatne emisje akcji.” - mówi Mariusz Witek, prezes IZNS Iława.

Spółki CSY  i RSY  pozyskały z oferty prywatnej akcji odpowiednio 2,26 mln zł i 0,86 mln zł.

Grupa IZNS Iława posiada obecnie 61,7 proc. akcji w spółce CSY., specjalizuje się w produkcji części zamiennych do samochodów ciężarowych, autobusów i innych maszyn użytkowych m.in. do Volvo, MAN, Scania, Renault, Mercedes, DAF, Iveco, Autosan, Jelcz, Star. Działalność spółki obejmuje również produkcje komponentów dla producentów maszyn i urządzeń oraz świadczenie usług w zakresie obróbki skrawaniem, obróbki cieplnej oraz galwanicznej.

Głównym obszarem działalności spółki RSY (IZNS Iława posiada obecnie 68 proc. akcji spółki) jest wykonywanie napraw głównych silników spalinowych: samochodów ciężarowych, autobusów, maszyn roboczych i maszyn rolniczych. Firma oferuje również usługi w zakresie naprawy podzespołów i regeneracji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dwie spółki IZNS-u jeszcze w tym roku na NewConnect