Dwie spółki z dużym potencjałem

opublikowano: 17-09-2020, 13:14

Piotr Jusiński, analityk Ipopemy, wydał rekomendacje dla spółek z branży turystycznej.

Z tego artykułu dowiesz się:

- które spółki poleca analityk Ipopemy,

- jakie są ceny docelowe i potencjał wzrostu kursu,

- jakie czynniki zdecydują o realizacji scenariusza, założonego przez analityka.

Zalecenie dla Enter Air, przewoźnika czarterowego, brzmi "kupuj" z ceną docelową 35 zł. W dniu wydania rekomendacji (10 września) potencjał wzrostu sięgał 45 proc. Obecnie kurs wynosi 24,3 zł, a potencjał wzrostu to około 44 proc.

Rekomendacja dla Rainbow Tours również brzmi "kupuj", a cena docelowa to 18 zł. Potencjal wzrostu względem obecnego kursu to 54 proc.

"Pomimo faktu, że spółki te różnią się profilem działalności, w obecnej sytuacji są podatne na te same czynniki. Po obiecującym dla obu spółek początku roku, wybuch pandemii Covid-19 wstrzymał działalność biur podróży w 2 kw. 2020 i znacząco zmniejszył popyt na zorganizowane wycieczki również w kolejnych kwartałach. Dlatego też oczekujemy, że ten rok jest stracony dla zorganizowanej turystyki" - napisał analityk w uzasadnieniu raportu.

Jego zdaniem, wpływ pandemii jest już odzwierciedlony w kursach akcji obu spółek, w związku z czym należy zwrócić uwagę na perspektywy odbudowy popytu na zorganizowane wycieczki.

"Zgodnie z oczekiwaniami IATA (Miedzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych) odbudowa ruchu do poziomów sprzed pandemii powinna zająć około 4 lat. Szacujemy, że w przypadku zorganizowanej turystyki ten czas będzie krótszy. Zakladamy, że Enter Air powróci do poziomów sprzedaży z 2019 roku w ciągu dwóch lat, podczas gdy w przypadku Rainbow Tours, powinno to zająć rok dłużej" - dodaje Piotr Jusiński.

Wymagane prawem zastrzeżenia do rekomendacji zawarte są w załączniku.

Zastrzeżenia prawne Ipopema

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane