Dwie spółki z dużym potencjałem

  • Michał Błasiński
opublikowano: 19-07-2013, 00:00

Notowania MW Trade i Magellana ruszyły w górę po odtajnieniu rekomendacji autorstwa Grzegorza Kujawskiego z Trigon DM.

Analityk radzi kupować akcje obu spółek i wycenia je wyżej niż w poprzednim raporcie. Jego zdaniem, walory MW Trade mają prawie 50-procentowy potencjał do zwyżek (cena docelowa skoczyła do 22,8 z 14,3 zł). Natomiast papiery Magellana są niedowartościowane o 20 proc. (cena docelowa skoczyła do 82,7 z 66,3 zł). Specjalista argumentuje, że rynek, na którym działają firmy, jest bardzo atrakcyjny.

— Wprowadzone przez rząd limity zadłużenia utrudniają jednostkom samorządu terytorialnego (JST) sięganie po zewnętrzne źródła finansowania niezbędne do realizacji inwestycji, w tym również współfinansowanych z pieniędzy UE, gdzie wymagany jest wkład własny samorządu. Jednocześnie do długu publicznego nie wlicza się zobowiązań spółek komunalnych. Stąd ogromne zainteresowanie samorządów tworzeniem takich podmiotów i pozyskiwaniem przez nie finansowania do realizacji przedsięwzięć inwestycyjnych, co kreuje rynek dla Magellana oraz MW Trade — pisze w raporcie Grzegorz Kujawski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Błasiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu