Dwie umowy Medicofarmy-Biotech

opublikowano: 05-05-2021, 16:06

Notowana na NewConnect Medicofarma-Biotech poinformowała o podpisaniu dwóch umów.

Pierwsza dotyczy współpracy wdrożeniowej z Instytutem Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu.

Współpraca ma dotyczyć prac nad innowacyjnymi lekami, substancjami chemicznymi i farmaceutycznymi oraz organizacji badań i zdobywania wiedzy.

Ponadto na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu wynajęto laboratorium. Spółka zamierza tam prowadzić badania. Drugim laboratorium, wykorzystywanym przez firmę ma być to, które Medicofarma-Biotech zamierza kupić od spółk Vitama. Zlokalizowane jest w Lublinie.

Centrum B+R w Poznaniu skupi się na realizowaniu dwóch projektów badawczych z zakresu onkologii - platform Cancer Print oraz Breast/Ovary ATN.

“Organoidy, czyli miniaturowe narządy oraz chipy wykorzystywane będą do badań nad nowotworami piersi, jajnika oraz glejaka wielopostaciowego i nowymi lekami, które w przyszłości będą mogły być opatentowane i zarejestrowane jako nowe terapie. Rozwiązania wykorzystują najnowsze technologie diagnostyczne, takie jak biodruk 3D żywych tkanek.” - podała spółka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane