Dwie znane twarze i pięć nowych

Dwie znane twarze i pięć nowych — tak wygląda zarząd ubezpieczeniowego giganta

Rozpoczyna się nowa era w PZU. Wczoraj rada nadzorcza ubezpieczyciela powołała zarząd spółki. Na jego czele stanie Michał Krupiński. Z poprzedniego zarządu PZU pozostały dwie osoby. Są to Dariusz Krzewina, który od momentu odejścia na początku grudnia Andrzeja Klesyka pełnił obowiązki prezesa, oraz Przemysław Dąbrowski, odpowiadający za finanse.

Dwóch pozostałych członków „starego” zarządu: Rafał Grodzicki i Tomasz Tarkowski, złożyło wczoraj rano rezygnacje. Do zarządu weszły trzy nowe osoby. I tu mamy do czynienia z małą niespodzianką. Do władz PZU awansował Roger Hodgkiss, dotychczasowy prezes Link4.

Stało się to na życzenie Michała Krupińskiego. Roger Hodgkiss będzie pierwszym obcokrajowcem (pochodzi z Wielkiej Brytanii) we władzach PZU od momentu wyjścia z akcjonariatu spółki holenderskiego Eureko. Trafił do Polski po zakupie Link4 przez brytyjskiego ubezpieczyciela RSA. Po przejęciu towarzystwa przez PZU ówczesne władze polskiej firmy zostawiły go na czele Link4. W nowym zarządzie PZU będzie odpowiadał za sprzedaż.

Pozostali nowi członkowie władz PZU to Beata Kozłowska-Chyła, Robert Pietryszyn i Paweł Surówka. Pierwsza z tych osób to prawniczka, która była już wcześniej związana z PZU. W 2006 r. została powołana do rady nadzorczej spółki, a rok później weszła do zarządu. Po odwołaniu Jaromira Netzla ze stanowiska prezesa PZU po jego zatrzymaniu przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego przez pięć dni kierowała spółką.

Robert Pietryszyn to szef spółki Wrocław 2012, która zarządza wrocławskim stadionem. Natomiast Paweł Surówka przechodzi do PZU z PKO BP, gdzie odpowiadał za wejście polskiego banku na rynek niemiecki. Wcześniej pracował w grupie Boryszew, gdzie odpowiadał za sektor automotive. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Polecane