Dwóch startuje do Pekao

ET
opublikowano: 05-01-2010, 00:00

Jedno ze źródeł "PB" twierdzi, że  na liście kandydatów do stanowiska prezesa nie ma Luigi Lovaglio.

Jedno ze źródeł "PB" twierdzi, że na liście kandydatów do stanowiska prezesa nie ma Luigi Lovaglio.

Do końca ubiegłego roku rada nadzorcza Pekao miała czas na zgłaszanie kandydatów na szefa banku, którzy przejmą schedę po Janie Krzysztofie Bieleckim. Z naszych informacji wynika, że na krótkiej liście są dwa nazwiska. I tu niespodzianka. Według jednego z naszych rozmówców, nie ma na niej Luigi Lovaglio, prawej ręki i pierwszego wiceprezesa banku.

Głosy zdziwienia

— Włosi bardzo konsekwentnie trzymają się zasady, żeby lokalni menedżerowie kierowali zagranicznymi spółkami grupy Unicredit. Ja w każdym razie nic o kandydaturze pana Lovaglio nie wiem — mówi osoba zbliżona do rady nadzorczej, która zastrzega sobie anonimowość.

— Byłbym bardzo zdziwiony, gdyby tak było — ripostuje inny nasz rozmówca.

Jego zdaniem, być może Luigi Lovaglio szefem banku nie zostanie, ale wśród kandydatów na pewno się znajdzie.

Polska faworytka

Pierwszy wiceprezes Pekao uchodził dotąd za jednego z faworytów wyborów na następcę Jana K. Bieleckiego. Bank zna jak własną kieszeń, nauczył się polskiego i ma dobre notowania wśród analityków. Jest też jednak jednym z najdłużej przebywających w Polsce ekspatów (specjalista, który opuścił ojczyznę, by pracować za granicą) — od 2003 r. A to, zdaniem naszych rozmówców, może być argumentem dla centrali, żeby ściągnąć go do Włoch albo przenieść o innego kraju.

Poparciem Włochów cieszyć ma się też konkurentka Luigi Lovaglio — Alicja Kornasiewicz, menedżer o wysokiej pozycji w grupie. Jest szefem Unicredit CA IB w Polsce i Austrii.

Nazwisko następcy Jana K. Bieleckiego rada nadzorcza powinna ogłosić po posiedzeniu 12 stycznia. Dzień wcześniej obecny prezes opuści bank.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane