Czytasz dzięki

Dworczyk: trwają analizy dotyczące możliwości konsolidacji resortów

  • PAP
opublikowano: 21-07-2020, 08:57

Zmiany dotyczące organizacji i składu Rady Ministrów będą zapadały między ścisłym kierownictwem PiS i premierem Mateuszem Morawieckim; obecnie trwają analizy dotyczące możliwości konsolidacji niektórych resortów - poinformował we wtorek szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

W Polskim Radiu 24 Dworczyk był pytany o to, jak głęboka może być rekonstrukcja rządu poza zapowiedzianą w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" rezygnacją szefa MSZ Jacka Czaputowicza. "Minister Czaputowicz udzielając wywiadu dla jednej z gazet wypowiedział takie słowa, które mogą być w ten sposób interpretowane. Powoływał się na ustalenia z premierem. Jeśli chodzi o szersze zmiany dotyczące organizacji Rady Ministrów, jak i personaliów, to będą one zapadały między ścisłym kierownictwem PiS i premierem Mateuszem Morawieckim. Tak jest zawsze, że każdy rząd jest emanacją większości parlamentarnej, w związku z tym w takiej relacji te decyzje zapadają" - podkreślił minister.

Michał Dworczyk
Zobacz więcej

Michał Dworczyk fot. Marek Wiśniewski

Zapewnił, że gdy tylko decyzje będą podjęte, zostaną przedstawione opinii publicznej.

Szef KPRM przekazał też, że obecnie trwają analizy dotyczące możliwości konsolidacji niektórych resortów. "Od 5 lat, kiedy rządzi Zjednoczona Prawica, podkreślamy, że trzeba przełamywać resortowość. To udało się zrobić w znacznej mierze, ale jest jeszcze dużo do zrobienia. Dlatego ta decyzja o tej reorganizacji i ewentualnym nowym podziale" - zaznaczył.

Na pytanie, czy w związku z rekonstrukcją rządu i łączeniem ministerstw nie obawia się tarć w ramach Zjednoczonej Prawicy, Dworczyk odpowiedział, że przez ostatnie 5 lat było wiele sytuacji, kiedy trzeba było omawiać trudne tematy, ale za każdym razem udawało się wypracować porozumienie. "Jestem przekonany, że również będzie tak tym razem" - stwierdził minister.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane