Dwory: instalacja za ponad 138 mln zł

Anna Bytniewska
opublikowano: 08-07-1999, 00:00

Dwory: instalacja za ponad 138 mln zł

We wrześniu w Firmie Chemicznej Dwory zostanie przeprowadzony rozruch techniczny instalacji do produkcji polistyrenu blokowego. Jej wartość sięga 138,8 mln złotych. Zdolności produkcyjne nowej linii określono na 50 tys. ton rocznie. Dotychczasowa instalacja jest w stanie wytworzyć jedynie 25 tys. ton rocznie. Dzięki tej inwestycji firma zyska możliwość wytwarzania wysokiej jakości i czystości surowica do produkcji tworzyw sztucznych, w tym wykorzystywanych w opakowaniach jogurtowych. Do połowy sierpnia trwać będą prace przy instalacji elektrycznej i pomiarowej urządzeń wytwórni. Za miesiąc przeprowadzone zostaną testy.

Dwory zainwestują ogółem w tym roku około 120 mln zł. Ponad 60 proc. tych środków pochodzić ma z funduszy własnych.

W latach 1996-98 Firma Chemiczna Dwory wydała na przedsięwzięcia inwestycyjne 300 mln złotych. Około 200 mln zł to nakłady ze środków własnych, natomiast 100 mln to kredyty zaciągnięte w Konsorcjum Banku Handlowego i Banku Przemysłowo-Handlowego, a także w Banku Rozwoju Eksportu. Fundusze te zostały przeznaczone na dwie inwestycje — instalację do produkcji polistyrenu spienialnego wartości 50 mln zł (pozwoli ona zwiększyć jego produkcję z 35 tys. ton do 55 tys. ton rocznie) oraz instalację do produkcji styrenu za ponad 130 mln złotych.

FCh Dwory jest jedynym w Polsce producentem kauczuków syntetycznych i lateksów oraz polistyrenów. Firma jest spółką portfelową NFI Foksal. Zatrudnia 3,3 tys. osób. W ubiegłym roku zysk netto wyniósł około 3 mln 600 tys. zł, przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 662 mln zł. ABT

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bytniewska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Dwory: instalacja za ponad 138 mln zł