DWS TFI: Do końca miesiąca WIG20 spadnie do 2500-2550 pkt

Zarządzający DWS TFI
21-10-2010, 00:00

Zakładana przez nas październikowa korekta na GPW, chociaż w pierwotnej wersji miała się rozpocząć już w pierwszych dniach czwartego kwartału, doprowadzi WIG20 do poziomu 2500-2550 punktów w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Zarówno długoterminowa linia trendu wzrostowego, jak i 50-sesyjna średnia, a także szczyt z sierpnia powinny stanowić istotne wsparcie dla rynku i być dobrym punktem do rozpoczęcia w listopadzie kolejnej fali wzrostowej, która wyniesie indeksy akcji powyżej ostatnich szczytów.

Dodatkowym elementem wspierającym prawdopodobieństwo wystąpienia korekty jest oczekiwane już od dwóch tygodni umocnienie się amerykańskiej waluty w stosunku do EUR. Patrząc na poziom niechęci do dolara wśród inwestorów grających na rynku walutowym, trudno spodziewać się umacniania się europejskiej waluty w takim samym tempie jak dotychczas.

Jesteśmy zdania, że dwa-trzy tygodnie lekkiego umocnienia dolara nie spowodują żadnej istotnej zmiany w dłuższym trendzie osłabiania amerykańskiej waluty, ale mogą dać sygnał do rozpoczęcia skoordynowanej fali korekcyjnej na wielu aktywach finansowych, które w ostatnich trzech miesiącach wyraźnie podążały za trendem na parze EUR/USD.

Najbardziej medialnym z tych aktywów jest oczywiście złoto, które z właściwą sobie gracją pokonało 1300 dolarów za uncję, ustanawiając nowy rekord na poziomie 1387 USD. Pomimo silnego mementum, jakie stoi obecnie za złotem, wydaje się nam, że zanim kurs tego kruszcu będzie przekraczał kolejny określony poziom 1400 dolarów za uncję, powinna nastąpić delikatna fala korygująca ostatnią 10-tygodniową fazę wzrostów na tym szlachetnym metalu.

Niestety, w takim scenariuszu, niewątpliwy bohater ostatnich tygodni, czyli srebro, nie stanie się wyjątkiem i on również będzie musiał przeżyć korekcyjną przerwę w trendzie wzrostowym. Imponujące tempo, w jakim odbył się 36-procentowy wzrost cen srebra, nie może trwać wiecznie, a najbliższe tygodnie są doskonałym momentem na wyrysowanie na wykresie srebra — stopnia, z którego będzie można się wybić na nowe rekordy, jeszcze w tym roku.

Zarządzający DWS TFI

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zarządzający DWS TFI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DWS TFI: Do końca miesiąca WIG20 spadnie do 2500-2550 pkt