DWS TFI: umiarkowany efekt stycznia, a potem korekta

ANALIZY ONLINE
opublikowano: 14-01-2010, 00:00

Według zarządzających DWS TFI podstawowym scenariuszem na cały rok 2010 jest kontynuacja pozytywnego trendu, zarówno w polskiej gospodarce, jak i na rynku akcji.

Skąd ten optymizm? Ponieważ roczne tempo wzrostu takich wskaźników jak produkcja przemysłowa powinno być największe w pierwszych miesiącach roku, również roczna stopa zwrotu z kursów krajowych spółek, która obecnie wynosi około 50 proc., zanotuje swoje maksymalne wartości w ciągu kolejnych ośmiu tygodni.

"Nasza bazowa prognoza na rozpoczęty właśnie kwartał zakłada umiarkowany "efekt stycznia", który do końca miesiąca winduje indeks WIG20 do 2600-2700 pkt, po czym nastąpi długo oczekiwana korekta niwelująca ostatnią falę wzrostów, trwających od sierpnia 2009" — przewiduje DWS TFI w najnowszym, cotygodniowym raporcie.

WIG20 skończy korektę w marcu na poziomie 2100 pkt. "Będzie to doskonała okazja do wejścia na rynek akcji i uczestniczenia w kolejnej fali wzrostów. Natomiast na pobicie przez rynki szczytów z początku roku przyjdzie nam poczekać do września" — prognozują eksperci.

DWS TFI Polska uważa, że pomimo możliwego spadku w pierwszym kwartale, cały rok zamknie się zdrową, 20-procentową stopą zwrotu, która będzie odzwierciedleniem względnie silnego zachowania się polskiej gospodarki i poprawy sytuacji finansowej polskich przedsiębiorstw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANALIZY ONLINE

Polecane