Dynamika gospodarki Niemiec słabnie

opublikowano: 13-10-2017, 10:52
aktualizacja: 13-10-2017, 10:52

Niemieckie Ministerstwo Gospodarki poinformowało, że w drugim półroczu dynamika gospodarki będzie niższa niż w pierwszym, donosi Reuters.

- Poprawa gospodarki Niemiec staje się coraz szersza. Oprócz wydatków konsumentów i budownictwa, wzrosły eksport i inwestycje w wyposażenie – głosi comiesięczny raport resortu. 

fot. Bloomberg

W pierwszym kwartale tempo wzrostu wynosiło 0,7 proc., a w drugim 0,6 proc.

- Wskaźniki pokazują kontynuację koniunktury w drugiej połowie roku, choć nie całkiem z dynamiką z pierwszego półrocza – informuje Ministerstwo Gospodarki.

Reuters przypomina, że w środę rząd Niemiec podwyższył prognozę wzrostu gospodarczego w tym roku z 1,5 do 2,0 proc. W 2018 roku ma on wynieść 1,9 proc. Uwzględniając tzw. efekt kalendarzowy, PKB Niemiec wzrośnie o 2,2 proc. w tym roku i o 2,0 proc. w przyszłym. Będzie to największe tempo wzrostu od 2011 roku, kiedy wynosiło 3,7 proc., podkreśla Reuters.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane