Czytasz dzięki

Dyniowy biznes nie tylko na Halloween

opublikowano: 31-10-2019, 17:24

Dzisiejszy odcinek „Pomysłu na biznes” jest wyjątkowy, bo halloweenowy. Pokażemy Wam biznes, który na dyniach zarabia nie tylko w święto przebierańców.

Dyniowe wycieczki, zabawy w słomianych labiryntach, mini zoo, jedzenie dyniowej zupy i rozmowy o tym, co z pomarańczowego warzywa można zrobić – tak wygląda dzień w Dyniolandzie. Dziennie miejsce to odwiedza kilkaset osób.
- Dynioland jest farmą edukacyjną, na której organizujemy wycieczki dla szkół, przedszkoli oraz dla innych grup zorganizowanych. Organizujemy też urodziny dla dzieci i przyjęcia rodzinne, firmowe – mówi Łukasz Smyk, właściciel firmy.

Sezon w Dyniolandzie zaczyna się już na wiosnę. Wtedy, zamiast dyń, królują tu zioła. Jesienią rozpoczyna się już jednak prawdziwe pomarańczowe szaleństwo.
- We wrześniu i październiku realizujemy wycieczki z dynią w tle. W ich trakcie opowiadamy dzieciom, co można dyni zrobić, jakie są jej właściwości kulinarne, zdrowotne, jemy zupę, pestki dyniowe i pijemy sok dyniowo-jabłkowy naszej produkcji. Oprócz tego mamy spacer po polu, karmienie zwierząt, zabawy w labiryntach słomianych i kukurydzianych. W sezonie trzeba pracować po 14 godzin dziennie – wylicza Łukasz Smyk, w Dyniolandzie znany jako Pan Dynia.

Dyniowa farma w Wieliszewie istnieje już szósty rok. Początkowo działała tylko jesienią, a główną atrakcją był spacer po polu dyniowym. Teraz oferta jest szersza. Zwiększył się też budżet przeznaczony na inwestycje.
 - Kiedy zaczynałem, nie miałem dużych nakładów finansowych. Stawialiśmy na ludzi, na nasze doświadczenie, zaangażowanie. Z każdym rokiem budżet jest jednak coraz większy – wspomina Smyk.

Więcej na temat dyniowego biznesu w materiale wideo.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Polecane