"Dzień bez zakupów"

PAP
29-11-2008, 14:06

Organizacje ekologiczne i konsumenckie na całym świecie obchodzą "Dzień bez zakupów". Jest on obchodzony w ostatnią sobotę listopada już po raz 16.

Głównym celem kampanii jest zwrócenie uwagi na coraz bardziej konsumpcyjny styl życia, który prowadzimy. Jarosław Kasprzyk ze Stowarzyszenia Klub Gaja zwraca uwagę, że bardzo często zamiast spotkań z przyjaciółmi i rodziną wybieramy zakupy w galerii handlowej.

Program Narodów Zjednoczonych do spraw Rozwoju podaje, że mieszkańcy krajów rozwiniętych czyli 20 procent ludności świata, konsumuje ponad 85 procent bogactw naturalnych Ziemi. Powoduje to ogromne szkody dla środowiska naturalnego i nierówną dystrybucję bogactwa na świecie.

Dzień Bez Zakupów został zainicjowany przez kanadyjskiego pracownika reklamy, Teda Dave'a. Jego motto brzmiało: Już dosyć!

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Handel / "Dzień bez zakupów"