Dziewięć tricków na dobrą delegację

opublikowano: 23-10-2019, 22:00

Jak przetrwać podróż biznesową?

Eksperci Click & Go, internetowego biura podróży, opracowali listę zasad (nazwali je triphackami), których przestrzeganie może wyjazd ułatwić, a nawet sprawić, że będzie przyjemny.

1. Lojalność. Wybór jednej linii lotniczej, hotelu czy wypożyczalni pozwala zbierać punkty w programach lojalnościowych. Osoby często odwiedzające kraje skandynawskie powinny zapoznać się z programem Eurobonus należącym do linii SAS. Program Miles & More linii z aliansu Star Alliance, do którego należy również LOT, umożliwia zbieranie punktów za przeloty, wypożyczenie samochodów czy nocleg u wybranych partnerów. Hotele Hilton przyznają klientom takie przywileje, jak bezpłatne śniadania czy przekąski.

2. Czas. Minimalizujmy czas na lotnisku. Najlepiej wybierać loty wczesnym rankiem, kiedy ryzyko opóźnień jest mniejsze, a powrót — wieczorem, żeby wykorzystać cały dzień. Na początku tygodnia samoloty są mniej oblegane. Z małym bagażem unika się konieczności jego nadawania, co pozwala pojawić się na lotnisku 45 minut przed odlotem. Warto poczekać, aż większość podróżnych wejdzie do samolotu i dopiero wtedy udać się do kolejki. Nie należy stawać za rodzinami z dziećmi, które na bramkach lotniskowych potrzebują zwykle więcej od innych czasu.

3.Pogoda. Trzeba sprawdzić pogodę w miejscu, do którego lecimy. Jeśli musimy zabrać płaszcz, warto wziąć go w rękę zamiast pakować do walizki. W samolocie można go umieścić w schowku nad głową.

4. TSA. Lecąc do USA, można skorzystać z prekontroli TSA — osoby zarejestrowane w systemie otrzymują kod KTN (known traveller number), który podaje się przy każdej odprawie, dzięki czemu nie trzeba zdejmować butów czy paska, a laptop można zostawić w bagażu podręcznym.

5. Lotnisko. Jeśli wielokrotnie lądujemy na tych samych lotniskach, warto zapamiętać, jak są zorganizowane, które mają sprawniejsze punkty kontrolne, a które dobre restauracje.

6. Zasilanie. Zawsze warto mieć ze sobą dodatkowe źródło zasilania, jak powerbank czy obudowę samoładującą smartfon.

7. Pieniądze. Na biznesowym wyjeździe warto korzystać ze swojej karty, żeby zbierać punkty lojalnościowe. Aby łatwiej dysponować wydatkami w delegacji, można w ich trakcie używać oddzielnej karty. Eksperci Click&Go przypominają, żeby zawsze mieć przy sobie gotówkę.

8. Technologia. W podróżach służbowych przyda się aplikacja Tripit, która integruje wszystkie informacje dotyczące lotu, hotelu czy wypożyczenia auta bezpośrednio w kalendarzu. Wybór internetowego biura podróży natomiast pozwoli zarezerwować wszystkie części podróży w jednym miejscu.

9. Kontakt. Do kontaktu z najbliższymi warto wykorzystać bezpłatne komunikatory: Facetime, Google Hangouts czy Skype.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy