Dziś historyczny dzień trzech wiedźm na GPW

KZ
opublikowano: 20-06-2014, 08:49

Dziś wygasa czerwcowa seria kontraktów terminowych, co oznacza też, że żywot kończą instrumenty z 10-krotnym lewarem.

Do rozliczenia pozostaje ok. 47 tys. kontraktów. LOP na nowej serii FW20U1420 (a więc z mnożnikiem 20 - red.) to już 53,6 tys. handlowanych z 39-punktowym dyskontem do wygasającej serii - zwraca uwagę Krystian Brymora, analityk DM BDM.

None
None

W jego ocenie, ostatnie sesje, choć nie przyniosły przełomu, były znacznie ciekawsze niż to do czego przyzwyczaił nas rynek tydzień-dwa temu.

- Krajowym wydarzeniem jest bez wątpienia tzw. afera taśmowa, coraz szerzej komentowana za granicą. Światowe rynki żyją jednak kolejną gołębią konferencją FOMC. Tempo QE jest cały czas ograniczane o 10 mld USD, ale retoryka obecnej szefowej bardziej gołębia być nie może. W rezultacie S&P500 wdrapał się na nowy historyczny szczyt. DAX zyskał wczoraj 0,7% i zakończył powyżej 10 tys. pkt. - pisze Krystian Brymora w porannym komentarzu.

- U nas dotychczasowa relatywna słabość może być jeszcze bardziej eksponowana. Pojawiło się ryzyko przyśpieszonych wyborów i zmiany władzy, a to coś, czego międzynarodowy kapitał nie znosi, w szczególności że główna opozycyjna partia PiS nie jest, delikatnie mówiąc, jego ulubieńcem. Wczoraj GPW odpoczywała, ale dzień nie był spokojny. Media zdominował jeden temat, mieliśmy już drugą, bardzo słabą konferencję premiera Tuska, a sprawę wejścia ABW do redakcji "Wprost" starał się wyjaśnić prokurator generalny - dodaje analityk DM BDM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane