E-biznesy znalazły inwestora

IWA
opublikowano: 25-05-2012, 00:00

W najbliższych miesiącach wystartują dwie spółki, w których projekty zainwestował TechnoBoard.

Standard Trade — tak nazywa się pomysł na e-biznes, który ma ruszyć już w przyszłym miesiącu, a w który fundusz zalążkowy TechnoBoard zainwestował ponad 271 tys. zł.

Będzie to platforma handlu biomasą, służąca zawieraniu transakcji między firmami energetycznymi (elektrowniami, ciepłowniami) i dostawcami biomasy (pośrednikami, producentami). Platforma ta udostępni m.in. funkcje indeksu wiarygodności uczestników handlu, definiowania własnego asortymentu towarów, indeksu cen biomasy.

Pozwoli na dostęp do uczestników rynków zagranicznych — Rosji, Ukrainy, Białorusi, Szwecji, Danii, Niemiec. Drugi e-projekt, w który TechnoBoard zainwestował ponad 442 tys. zł, to SauronSystem. Jego start przewidziany jest na sierpień tego roku.

To przedsięwzięcie ma służyć pracodawcom — jako narzędzie do kontroli, monitorowania oraz oceny pracowników, działające w technologii przetwarzania w chmurze.

System ma umożliwić monitorowanieaktywności pracownika z dowolnego komputera z internetem — zmierzy jego aktywność w ciągu godzin pracy, zbada używane programy i serwisy internetowe.

Pracodawca może mieć dostęp do panelu danych z każdego miejsca na świecie, także z urządzeń mobilnych lub poprzez aplikację w serwisie Facebook oraz możliwość zablokowania wybranych stron internetowych lub programów.

Narzędzie umożliwi ponadto lokalizację nielegalnych plików. Nowe spółki są teraz w organizacji, zostały dla nich złożone wnioski o wpis do Krajowego Rejestru Sądowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IWA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / E-biznesy znalazły inwestora