e-Dowód odbierzemy już na początku 2019 r. (WIDEO)

Justyna Smolińska
opublikowano: 11-12-2017, 12:30

Już na początku 2019 roku będziemy mogli posługiwać się e-Dowodami. Na kongresie Impact fintech’17, Tomasz Zdzikot, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji zapewnił, że za niewiele ponad rok rozpocznie się wydawanie pierwszych dowodów cyfrowych.

-Rada Ministrów w tym roku przyjęła koncepcję opracowaną przez trzy resorty, trzy ministerstwa, która ma zaowocować rozpoczęciem w pierwszym kwartale 2019 roku wydawania nowych dowodów, dowodów wyposażonych właśnie w chip bezstykowy, w warstwę elektroniczną, która umożliwi po pierwsze realizowanie usług oferowanych przez administrację, usług online. Umożliwi potwierdzenie uzyskania świadczeń opieki zdrowotnej, czyli po prostu wizyty u lekarza, umożliwi wykorzystanie automatycznych bramek na lotniskach, które w wielu miejscach już funkcjonują - mówi Tomasz Zdzikot, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji

Tomasz Zdzikot
Zobacz więcej

Tomasz Zdzikot

e-Dowód ma ułatwić obywatelom kontakt z administracją publiczną w całej Unii Europejskiej oraz pozwolić na zdalną identyfikację w procesach, które do tej pory wymagały osobistego stawiennictwa. Zdaniem Tomasza Zdzikota, również  administracja, urzędnicy w 2019 roku będą w pełni przygotowani na przyjęcie i obsługę obywateli posługujących się nowym dowodem cyfrowym. A to podobno nie koniec udogodnień.

- Myślimy też o tym, żeby rozbudować nieco możliwość wykorzystywania warstwy online, kanału komunikowania online, w zakresie paszportów - dodaje Zdzikot.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / e-Dowód odbierzemy już na początku 2019 r. (WIDEO)