e-Kancelaria odpowiada obligatariuszom

KZ
opublikowano: 17-09-2014, 16:43

Zarząd e-Kancelarii w komunikacie skierowanym do obligatariuszy przekonuje, że wyniki firmy są stabilne i gwarantują terminową obsługę zobowiązań, a ryzyko, na jakie narażona jest spółka, nie odbiega od rynkowej normy.

"Emitent posiada znaczną nadwyżkę aktywów obrotowych nad sumą zobowiązań krótko- i długoterminowych, co potwierdza, iż płynność finansowa jest utrzymywana na odpowiednim, bezpiecznym poziomie. Tendencja ta jest wzrostowa (31.12.2011 r.: 18%, 31.12.2012 r.: 20%, 31.12.2013 r.: 22%, 30.06.2014 r.: 25%), co - w opinii Zarządu Spółki - pozwala przewidywać jej stabilność finansową. Należy również zwrócić uwagę na stale generowany zysk netto. (...) Mając na uwadze powyższe, Zarząd Spółki uznaje wycenę notowanych papierów wartościowych Emitenta (zarówno akcji, jak i obligacji) za bezpodstawnie zaniżoną i niemającą fundamentalnego uzasadnienia" - podano w komunikacie.

Od początku roku kurs akcji e-Kancelarii spadł o 66 proc. Na Catalyst niektóre serie obligacji notowane są na poziomie zaledwie 30-40 proc. nominału.

Zarząd spółki przyznaje jednak, że planowana sprzedaż aktywów i znalezienia inwestora branżowego lub finansowego mogą nie być zbieżne czasowo z terminami wykupu papierów dłużnych, dlatego obligatariuszom zaproponowane zostanie rolowanie obligacji, z zastrzeżeniem przedterminowego wykupu, gdyby udało się zdobyć nowy kapitał.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu