E-mail ws. ładunków wysłany z kawiarenki w centrum handlowym

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-10-2005, 12:48

E-mail, który w czwartek został wysłany do kilku redakcji, a którego autorzy informują, że podłożyli w stolicy ładunki wybuchowe, został wysłany z kafejki internetowej w centrum handlowym Arkadia. Stołeczna policja analizuje zapis z kamer monitoringu.

E-mail, który w czwartek został wysłany do kilku redakcji, a którego autorzy informują, że podłożyli w stolicy ładunki wybuchowe, został wysłany z kafejki internetowej w centrum handlowym Arkadia. Stołeczna policja analizuje zapis z kamer monitoringu.

Jak poinformował PAP rzecznik komendanta stołecznego policji Mariusz Sokołowski, na zapisie wideo pochodzącym z czwartku rano widać jak młody mężczyzna, ubrany w dżinsowe spodnie, białą bluzę z kapturem i narzuconą na nią czarną kurtkę, korzysta z komputera, z którego wysłano e-mail. Z zeznań świadków wynika, że mężczyzna ten był też widziany w miejscach, gdzie znaleziono paczki z atrapami ładunków. Policja poszukuje tego mężczyzny i prosi wszystkie osoby, które go widziały o kontakt pod numery telefonów: 997 lub numer wydziału ds. walki z terrorem kryminalnym i zabójstw: (022) 603 65 59.

W czwartek rano ruch w znacznej części Warszawy został sparaliżowany po informacji o trzynastu ładunkach wybuchowych podłożonych w jedenastu miejscach. Alarm okazał się fałszywy. Policja znalazła 13 ponumerowanych paczek, które zawierały bardzo starannie wykonane atrapy ładunków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane