e-Muzyka do kupienia

AT
23-03-2009, 00:00

Inwestorzy finansowi chcą sprzedać akcje spółki. Zarząd zapewnia,

Inwestorzy finansowi chcą sprzedać akcje spółki. Zarząd zapewnia,

że pozostanie udziałowcem.

Capital Partners, który ma 50,5-procentowy udział w kapitale e-Muzyka, rozważa sprzedaż akcji.

— Firma rozwija się bez problemów i nie potrzebuje dofinansowania. Jest niekwestionowanym liderem na polskim rynku muzyki cyfrowej na telefony komórkowe. Jesteśmy skłonni wyjść ze spółki, ale nie za wszelką cenę — mówi Maciej Górski, wiceprezes Capital Partners i przewodniczący rady nadzorczej e-Muzyki..

Powód? Jego zdaniem, możliwości spółki lepiej wykorzystałby inwestor branżowy. Jest ona warta 8,5 mln zł. IQ Partners, który ma 10-procentowy udział w e-Muzyce, także nie wyklucza sprzedaży papierów.

— Oferty na stole nie ma, ale zaczynamy się rozglądać po rynku. Najważniejsza jest cena. Spółka jest dochodowa, ma duży potencjał. Inwestor branżowy wzbogaciłby ją o bazę klientów i kontent — mówi Maciej Hazubski, prezes i akcjonariusz IQ Partners.

Planami głównych akcjonariuszy nie jest zaniepokojony zarząd.

— Takie były założenia, po jakimś czasie inwestorzy finansowi mieli wyjść ze spółki — potwierdza Grzegorz Samborski, wiceprezes e-Muzyki.

Zapewnia, że zarząd z ponad 20-procentowym udziałem pozostanie w spółce.

Nasi rozmówcy dodają, że jeżeli oferty nie będą satysfakcjonujące, powrócą do rozmów, gdy koniunktura na rynkach kapitałowych się poprawi.

W ocenie akcjonariuszy wypracowanie przez e-Muzykę marży EBITDA na poziomie 15 proc. w 2009 r. i w latach kolejnych jest prawdopodobne. W pierwszym półroczu 2008 r. spółka osiągnęła 3 mln zł skonsolidowanych przychodów i 0,9 mln zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / e-Muzyka do kupienia