E.ON wciąż jest zainteresowany G8

BAUMA SPÓŁKA AKCYJNA16
11-09-2002, 10:31

WARSZAWA (Reuters) - Niemiecki gigant energetyczny E.ON oświadczył w środę, że jest wciąż zainteresowany przejęciem grupy zakładów energetycznych G8 pomimo iż w wyznaczonym terminie nie udało mu się osiągnąć porozumienia z Ministerstwem Skarbu Państwa (MSP).

Prywatyzacja G8 przynieść może budżetowi państwa znaczącą część z zaplanowanych na ten rok wpływów prywatyzacyjnych w wysokości 6,6 miliarda złotych. Od kiedy jednak trzytygodniowy okres wyłączności negocjacyjnej upłynął bez zawarcia porozumienia, sprawa znalazła się w zawieszeniu.

"Rozmowy z ministerstwem skarbu zakończyły się bez rezultatów" - powiedział rzecznik monachijskiego E.ON-u.

"W tej chwili wszystko co możemy powiedzieć to to, że jeśli jest szansa na kontynuowanie rozmów, będziemy chcieli je kontynuować" - stwierdził.

E.ON nie podał ile zaoferował za G8, jednak źródła przemysłowe twierdzą, że pierwotnie była to kwota 1,2 miliarda dolarów. Później jednak Niemcy rozpoczęli starania o zmniejszenie wartości oferty.

MSP poinformowało, że nie ma na razie komentarza do negocjacji z E.ON, jednak w dalszej części dnia opublikowany ma być komunikat.

Źródła zbliżone do umowy prywatyzacyjnej twierdzą, że resort raczej nie zdecyduje się na odwołanie sprzedaży G8, lecz prowadzić będzie równoległe negocjacje z innymi chętnymi na 60-procentowy pakiet grupy.

Jeśli tak się stanie, prywatyzacja może ulec opóźnieniu. Skarb państwa, który nie otrzyma wystarczająco szybko wpływów prywatyzacyjnych może być zmuszony do zwiększenia podaży papierów dłużnych.

Do zainteresowanych G8 należą belgijski Tractebel, hiszpańska Iberdrola oraz krajowa El-Dystrybucja.

((Marta Karpińska, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BAUMA SPÓŁKA AKCYJNA16

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / E.ON wciąż jest zainteresowany G8