E3 oficjalnie odwołane

opublikowano: 11-03-2020, 11:25
aktualizacja: 11-03-2020, 16:50

Największa na świecie impreza branży gier wideo – odbywające się w Los Angeles targi E3, zostaną zostały oficjalnei odwołan z powodu koronowirusa – podał organizator.

"Po starannych konsultacjach z naszymi firmami członkowskimi w sprawie zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich w naszej branży - naszych fanów, naszych pracowników, wystawców i naszych wieloletnich partnerów E3 - podjęliśmy trudną decyzję o anulowaniu E3 2020" - napisała w oświadczeniu ESA.

"W związku z rosnącymi i przytłaczającymi obawami dotyczącymi wirusa COVID-19 uznaliśmy, że jest to najlepszy sposób postępowania w tak niespotykanej obecnie sytuacji globalnej. Jesteśmy bardzo rozczarowani, że nie jesteśmy w stanie zorganizować tego wydarzenia dla naszych fanów i sympatyków. Ale wiemy, że jest to właściwa decyzja na podstawie informacji, które mamy dzisiaj" - dodano.

Zespół E3 będzie kontaktował się bezpośrednio z wystawcami i uczestnikami ws. przekazania informacji i zapewnienia pełnego zwrotu pieniędzy.

Wcześniej pojawiły się nieoficjalne informacje o  przełożeniu targów. Podał je Bloomberg i wiele innych źródeł, związanych z branżą gier. Informował o niej m.in. serwis Ars Technica, powołując się na osoby znające sytuację. Firma Devolver Digital zajmująca się branżą gier wideo napisała na Twitterze: „Anulujcie loty i hotele na E3, wszyscy”.

Na E3 co rok pojawiają się dziesiątki wystawców w tym największe firmy z branży jak: Microsoft, Sony, Nitendo, Warner Bros, Ubisoft, czy Bandai Namco. Podczas imprezy ogłaszane są daty premier nowych gier, sprzęty oraz przeprowadzane pokazy.

Na tegorocznym E3 zaplanowanym w dniach 9-11 czerwca miał się prezentować m.in.  CD Projekt, który jest przed premierą swojej najważniejszej gry. Przedstawiciele spółki zapewniają, że odwołanie targow nie ma wpływu na datę premiery. 

W podobnym tonie wypowiadał się też Techland, który jest przed premierą „Dying Light 2”.

Ze względu na epidemię koronowirusa wcześniej zostały odwołane m.in. marcowe targi GDC w San Francisco.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane