EasyJet odroczył dostawy Airbusów

ARŻ, Reuters
opublikowano: 22-12-2020, 09:46

Brytyjskie linie lotnicze zawarły porozumienie z Airbusem dotyczące opóźnienia zaplanowanych dostaw samolotów, pisze Reuters.

Samolot linii lotniczej EasyJetFot. Hugo Petitjean/Pixabay
Samolot linii lotniczej EasyJetFot. Hugo Petitjean/Pixabay

EasyJet podał, że dostawa 22 samolotów zaplanowana na lata 2022-2024 zostanie odroczona na lata 2027-2028. Ponadto 15 terminów dostaw w okresie od 2022 do 2024 roku zostanie ściślej dopasowanych do prognozowanych wymagań sezonowych.

Zgodnie z warunkami zawartej w 2013 roku umowy z Airbusem, łączna cena gotówkowa samolotów, których dostawy zostaną odroczone, będzie wyższa.

Podróże lotnicze w Europie utrzymują się na bardzo niskim poziomie od ponad dziewięciu miesięcy, co zmusiło przewoźnika do zaciągania większych długów, sięgania po gotówkę od akcjonariuszy i sprzedania dziesiątek samolotów. W zeszłym miesiącu EasyJet poinformował, że jego roczna strata wyniesie 1,27 mld GBP. Akcje firmy spadły w tym roku o 47 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane