Czytasz dzięki

EBay kupuje firmę Skype, operatora telefonii internetowej

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-09-2005, 18:34

Wielki internetowy dom aukcyjny eBay poinformował w poniedziałek, że zgodził się zapłacić co najmniej 2,6 miliarda USD za firmę Skype Technologies SA, oferującą tanią łączność telefoniczną przez internet.

Wielki internetowy dom aukcyjny eBay poinformował w poniedziałek, że zgodził się zapłacić co najmniej 2,6 miliarda USD za firmę Skype Technologies SA, oferującą tanią łączność telefoniczną przez internet.

    EBay zamierza zintegrować ofertę Skype'a w swoim portalu aukcyjnym, co umożliwi sprzedającym i kupującym bezpośrednie rozmawianie przez internet.

    Skype jest jednym  z operatorów telefonii internetowej, znanej pod angielskim akronimem VOIP (Voice Over IP); rozmowy przez internet są całkowicie bezpłatne, a rozmowy z "tradycyjnymi" sieciami telefonicznymi (stacjonarnymi i komórkowymi) - bardzo tanie, ponieważ opłata dotyczy tylko połączeń lokalnych.

    Użytkownicy eBay komunikują się obecnie pocztą internetową; jest to ok. 5 milionów e-maili dziennie. Skype ma na całym świecie 53 miliony zarejestrowanych użytkowników; w każdej chwili co najmniej 2 miliony ludzi korzysta z tej telefonii internetowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane