eBay rozpoczął działalność w Polsce

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 22-04-2005, 16:06

Największy na świecie internetowy serwis aukcyjny eBay rozpoczął działalność w Polsce. Jak zapewnili przedstawiciele serwisu na piątkowej konferecji prasowej, eBay nie będzie pobierał od osób sprzedających i kupujących żadnych opłat i prowizji, a transakcje będą przeprowadzane w złotówkach.

Największy na świecie internetowy serwis aukcyjny eBay rozpoczął działalność w Polsce. Jak zapewnili przedstawiciele serwisu na piątkowej konferecji prasowej, eBay nie będzie pobierał od osób sprzedających i kupujących żadnych opłat i prowizji, a transakcje będą przeprowadzane w złotówkach.

Jak powiedział dyr. ds. marketingu eBay w Polsce Przemysław Pluta, polska strona internetowa serwisu eBay (www.eBay.pl) rozpoczęła swoją działalność w czwartek o godzinie 21. Pluta zaznaczył, że już na aukcji pojawiło się kilka tysięcy oferowanych towarów, w tym dom pod Warszawą za 850 tys. zł.

"Otwarcie eBay.pl stwarza nowe możliwości rozwoju polskiego środowiska użytkowników handlu elektronicznego. Wiele z tych osób już teraz aktywnie handluje zarówno na giełdzie niemieckiej, jak i na innych naszych giełdach" - powiedział Pluta.

Przedstawiciele eBay mają nadzieję, że ci polscy użytkownicy, którzy do tej pory korzystali z zagranicznych serwisów eBay, skorzystają z jego polskiej wersji. Podkreślają, że powstanie polskiego eBay jest reakcją na coraz większą aktywność użytkowników z Polski na innych giełdach eBay.

Według wiceprezesa eBay Europe Philipp Justus, serwis nie uruchomił w Polsce systemu PayPal, który pozwala na bezpieczne płatności poprzez internet. Justus nie powiedział, kiedy PayPal mógłby trafić do Polski.

eBay, mający 147 milionów klientów w wielu krajach, jest największą na świecie aukcją internetową. Założona w 1995 r. w Stanach Zjednoczonych firma eBay utworzyła internetową giełdę, umożliwiającą sprzedaż produktów i usług przez osoby indywidualne, a także małe i średnie firmy. Obecnie eBay działa na 33 rynkach w Europie, obu Amerykach, Azji i Australii.

Rzecznik prasowy największego polskiego internetowego serwisu aukcyjnego Allegro.pl Bartek Szambelan powiedział w piątek PAP, że serwis nie podjął z powodu wejścia do Polski eBay żadnych specjalnych działań. "Będziemy kontynuować naszą dotychczasową linię rozwoju" - powiedział Szambelan.

Dodał, że wejście do Polski eBay świadczy o dojrzałości polskiego rynku internetowego i handlu elektronicznego. Według niego, "konkurencja wyjdzie na dobre zarówno Allegro.pl, jak i eBay i użytkownikom".

Serwis aukcyjny Allegro.pl działa od 1999 roku i ma 2,9 mln użytkowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane