EBC może czekać z decyzją ws. QE do października

opublikowano: 21-07-2017, 07:14
aktualizacja: 21-07-2017, 07:18

Europejski Bank Centralny może nie podjąć decyzji o redukcji programu zakupów obligacji (QE) do października, poinformował Bloomberg powołując się na anonimowe źródła mające wiedzę w tej sprawie.

Źródła agencji twierdzą, że choć rynek oczekuje rozpoczęcia przez Radę Prezesów EBC dyskusji o redukcji QE na wrześniowym posiedzeniu, to jest wątpliwe, aby szybko dało się osiągnąć decyzję w tej sprawie. Powodem ma być wiele kwestii, które należy rozważyć, m.in. nowe tempo ilościowego luzowania, dobór słownictwa we wskazówkach (forward guidance), czy najnowsze projekcje.

W czwartek po posiedzeniu Rady Prezesów szef EBC Mario Draghi powiedział dziennikarzom, że jej członkowie zdecydowali o odłożeniu formalnej dyskusji o zmianach w QE „na jesień”, ale postanowili nie wskazywać żadnego konkretnego terminu.

Kolejne posiedzenia po wrześniowym odbędą się 26 października i 14 grudnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu