EBI sfinansuje budowę tanich mieszkań w Poznaniu

WST
opublikowano: 13-02-2017, 14:07

EBI sfinansuje budowę 1300 dostępnych cenowo lokali mieszkalnych w Poznaniu w ramach Planu inwestycyjnego dla Europy, poinformowała Inicjatywa na rzecz przeciwdziałania wyłączeniu społecznemu w Polsce.

W komunikacie napisano, że Europejski Bank Inwestycyjny udzielił spółce PTBS (Poznańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego) kredytu w wysokości 147 mln zł.

Finansowanie EBI zapewni dostęp do mieszkań osobom, które nie mogą skorzystać z lokali komunalnych ze względu na zbyt wysokie dochody, a jednocześnie nie posiadają zdolności kredytowej umożliwiającej zakup mieszkania na wolnym rynku. 

EBI wspiera budowę lokali mieszkalnych (przeznaczonych na wynajem, z możliwością wykupu na określonych warunkach) oraz związanej z nimi infrastruktury towarzyszącej, obejmującej wodociągi, system kanalizacji sanitarnej, system dróg miejskich, garaże i nadziemne miejsca parkingowe. Ponadto wybudowane zostaną lokale handlowe i usługowe oraz obiekty rekreacyjne i edukacyjne, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania osiedli. Budowa nowych lokali umiejscowionych w kilku lokalizacjach na terenie Poznania ma się zakończyć do 2021 roku. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu