EBOR dofinansuje akwizycje Elementalu

Katarzyna Kapczyńska
opublikowano: 29-11-2017, 22:00

Grupa recyklingowa planuje zainwestować 30 mln EUR w trzy lata. Projekty może wesprzeć europejski bank.

Elemental Holding, firma działająca w segmencie recyklingu elektroniki i katalizatorów, prowadzi negocjacje z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR).

W „PB” z 17.11.2017 r. pisaliśmy, że Elemental Holding planuje budowę grupy firm kontrolujących w Europie łańcuch przepływu i recyklingu odpadów. Pomóc mogą w tym polskie i europejskie instytucje finansowe.
Zobacz więcej

W „PB” z 17.11.2017 r. pisaliśmy, że Elemental Holding planuje budowę grupy firm kontrolujących w Europie łańcuch przepływu i recyklingu odpadów. Pomóc mogą w tym polskie i europejskie instytucje finansowe. Fot. ARC

— Partnerstwa kapitałowe będą ważnym elementem rozwoju w kolejnych latach — mamy ambitne plany konsolidacji rynku w Europie. Ekspansja zagraniczna wymaga zaangażowania partnerów, którzy zapewnią spółce stabilne finansowanie — zapewnia Paweł Jarski, prezes Elemental Holdingu. — Mamy nadzieję, że EBOR zaangażuje się w długoterminowe finansowanie i wesprze akwizycje spółki. Rozmawiamy o różnych opcjach — wtóruje mu Michał Zygmunt, wiceprezes Elemental Holdingu.

Wartość trzyletniego planu inwestycyjnego spółki jest szacowana na 30 mln EUR. Pierwszy etap potrwa półtora roku i będzie kosztował około 10 mln EUR. Przewiduje zakup 4-5 linii do przetwarzania zużytych katalizatorów samochodowych oraz budowę linii samplingowejdla układów drukowanych w zakładzie w Bydgoszczy. Drugi etap, dotyczący budowy dwóch pieców do obróbki termicznej katalizatorów i płytek, będzie kosztować 20 mln EUR. EBOR nie jest jedyną instytucją finansową, która może wspierać projekty Elemental Holdingu. W listopadzie 2017 r. spółka podpisała także list intencyjny z Funduszem Ekspansji Zagranicznej FIZ AN zarządzanym przez Polski Fundusz Rozwoju TFI, zakładający także wsparcie zagranicznych planów akwizycyjnych. W tym roku Elemental Holding sfinalizował już zakup 99,8 proc. udziałów w litewskiej spółce UAB „EMP recycling”, podpisał list intencyjny w sprawie nabycia pakietu kontrolnego holenderskiej spółki z branży przetwarzania zużytych katalizatorów samochodowych oraz umowę inwestycyjną na rozbudowę zakładu w Bydgoszczy. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu