ECB i wyniki spółek

Łukasz Wróbel, Open Finance
opublikowano: 05-10-2009, 10:21

Po sporej dawce danych makroekonomicznych z  ubiegłego tygodnia inwestorzy skoncentrują się na spółkach prezentujących wyniki za III kw. 2009 oraz komunikatach wysyłanych przez banki centralne.

Tradycyjnie sezon ujawniania kwartalnych sprawozdań finansowych w USA rozpocznie Alcoa reprezentująca branżę metalurgiczną. Po bardzo silnych wzrostach cen akcji z ostatnich miesięcy nie tylko na amerykańskim parkiecie znalezienie atrakcyjnie wycenionych papierów wartościowych graniczy z niemożliwością, ale po zdecydowanym niedoszacowaniu wyników spółek przez analityków w II kwartale, zachętą dla strony popytowej rynku mogą być podnoszone rekomendacje i prognozy. Konsensus ekspertów sugeruje, że zyski spółek z branży finansowej, nieruchomości czy służby zdrowia ukształtują się w okolicy poziomów sprzed roku lub na niewielkich jednocyfrowych minusach, natomiast głębsze spowolnienie w III kwartale dotknęło sektor energetyczny.
W Europie decyzję w sprawie stóp procentowych oraz programów wykupu toksycznych aktywów podejmą w rozpoczynającym się tygodniu Bank Anglii oraz Europejski Bank Centalny, w Azji obradować będą władze monetarne Australii i Korei Południowej, ale w każdym przypadku zmiana obecnych poziomów kosztu pieniądza nie wchodzi w grę. W USA Ben Bernanke zaprezentuje inwestorom aktualne informacje o bilansie tamtejszego banku centralnego, a w senacie politycy przystąpią do głosowania budzącej spore kontrowersje propozycji reformy systemu opieki zdrowotnej. Ponadto dowiemy się jak w ostatnich tygodniach kształtowała się sprzedaż detaliczna i produkcja przemysłowa w strefie euro, zatem na brak impulsów do silnych ruchów na rynku akcji nie można narzekać.
Po płaskim zakończeniu notowań Azji (NIKKEI -0,6 proc., Hang Seng +0,4 proc.), sesja na GPW rozpoczęła się od korekty silnych piątkowych spadków. Na rynku walutowym rano obserwowaliśmy umacnianie złotego o ok. 1,4 proc. względem franka i euro oraz o ponad 2 proc. w stosunku do dolara.


KOMENTARZ PRZYGOTOWAŁ: Łukasz Wróbel, Open Finance

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Wróbel, Open Finance

Polecane