ECE wyda 800 mln EUR

EG
11-07-2011, 09:35

Wehikuł rodziny Otto wyda na centra handlowe 800 mln EUR. Zacznie od szczecińskiej Galeri Kaskada.

Hamburski deweloper ECE Projektmanagement zakłada swój pierwszy fundusz nieruchomościowy. ECE European Prime Shopping Center Fund będzie kupował centra handlowe w Niemczech, Polsce, Czechach, Austrii i na Węgrzech. Zarządzać nimi będzie ECE.

— To będą istniejące obiekty z możliwością rozbudowy lub modernizacji. Strategia na razie nie precyzuje, jak duże i w jakich miastach. Oczekiwania inwestorów są dość ambitne, więc na razie wyznacznikiem są obroty centrum handlowego — mówi Christian Stamerjohanns z grupy ECE.

Zarządcy funduszu zebrali już 740 mln EUR i chcą go zamknąć latem, po dopełnieniu do 800 mln EUR. To pozwoli na inwestycje w centra handlowe o łącznej wartości około 2 mld EUR (różnicę pokryją długiem). Pieniądze wyłożyły państwowe fundusze majątkowe, fundusze emerytalne i ubezpieczalnie.

Więcej w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu"

KUP ONLINE>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / ECE wyda 800 mln EUR