Echo wybuduje mieszkania na wynajem

opublikowano: 22-05-2018, 08:46
aktualizacja: 22-05-2018, 08:51

Echo Investment obejmie 30 proc. w spółce, która będzie właścicielem portfela mieszkań na wynajem. W projekcie będzie odpowiadać za planowanie, projektowanie i realizację inwestycji.

Drugim udziałowcem będzie R4R Sarl i będzie on podmiotem zarządzającym przedsięwzięciem.

Zobacz więcej

Nicklas Lindberg, prezes Echa

Marek Wiśniewski

Projekt nosi nazwę Resi4Rent i ma to być pierwsza w Polsce platforma mieszkań na wynajem. W budowie jest już ponad 1200 mieszkań, a 1700 kolejnych przygotowywanych jest do realizacji w ciągu najbliższych 12 miesięcy. 

 Warunkiem zawarcia umowy jest zgoda właściwych organów antymonopolowych. 

- Resi4Rent będzie największą w Polsce platformą mieszkań na wynajem. Wejście w ten segment to dla Echo Investment możliwość znaczącego zwiększenia skali działania w sektorze mieszkaniowym. Co więcej, Resi4Rent wzbogaci nasze flagowe i miastotwórcze projekty wielofunkcyjne, jak m.in. Browary Warszawskie, poprzez promowanie miejskiego stylu życia i tworzenie wokół nich lokalnych społeczności – mówi Nicklas Lindberg, prezes zarządu Echo Investment.

- Resi4Rent to odpowiedź na zmieniający się sposób, w jaki żyjemy, pracujemy i spędzamy wolny czas. Wchodzimy w ten nowy i interesujący, ale niezagospodarowany segment rynku z przekonaniem, że odpowiadamy na potrzeby coraz częściej migrujących mieszkańców miast. Instytucjonalny sektor mieszkań na wynajem będzie w Polsce stabilnym i rozwojowym biznesem z atrakcyjną stopą kapitalizacji, podobnie jak w innych krajach europejskich, jak Niemcy – mówi Piotr Gromniak, wiceprezes Echo Investment odpowiedzialny za segment mieszkań na wynajem.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu