Eco-miasto po raz trzeci

opublikowano: 15-05-2015, 00:00

Rusza trzecia edycja przedsięwzięcia Eco-miasto, które promuje koncepcję rozwoju miast z uwzględnieniem spraw ekonomicznych, społecznych i środowiskowych.

Jednym z elementów programu jest konkurs dla samorządów, który rozpocznie się 18 czerwca 2015 r. Miasta będą mogły zgłaszać swoje projekty w czterech kategoriach. W tej edycji konkursu do mobilności zrównoważonej, efektywności energetycznej i gospodarki odpadami doszła gospodarka wodna. Miasta zostaną podzielone na dwie grupy: do 100 tys. i ponad 100 tys. mieszkańców. W każdej kategorii nagrody otrzyma więc dwóch zwycięzców. Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy ze strony internetowej eco-miasto.pl w dniu rozpoczęcia konkursu. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września 2015 r. Wyniki zostaną ogłoszone jesienią na uroczystej gali w ambasadzie Francji. Poza statuetkami i tytułem polskiego Eco-miasta 2015 dla laureatów przewidziano m.in. samochody elektryczne Renault ZOE do testów na miesiąc, włazy Viatop Niveau i wyjazd do wzorcowego centrum działań operacyjnych Saur we Francji. Projekt Eco-miasto organizuje Ambasada Francji w Polsce we współpracy z Renault Polska, Saur Polska, EDF Polska, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz firmami Saint-Gobain, Schneider Electric, DK Energy, TIRU i Krajową Agencją Poszanowania Energii. [AGO] © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu