Ecoren upłynnia Łabędy i Hefrę

Ewa Szczecińska, KJ
opublikowano: 19-03-2007, 00:00

Grupa KGHM sprzedaje walcownię Łabędy. Z kim ubije interes? Stawia na Złomrex i grupę Karkosika.

Grupa KGHM sprzedaje walcownię Łabędy. Z kim ubije interes? Stawia na Złomrex i grupę Karkosika.

W tym roku właściciela zmienią dwie duże spółki należące do Polskiej Miedzi. Chodzi o firmy zarządzane przez KGHM Ecoren: Walcownię Metali Łabędy i Warszawską Fabrykę Platerów Hefra. Firma zleciła ich wycenę i szuka kupca.

Niewielki wybór

Głównym składnikiem majątku są Łabędy. W grudniu ubiegłego roku Ecoren połączył je z Walcownią Metali Nieżelaznych. Spółka zatrudnia obecnie ponad 200 osób i jest największym polskim producentem w branży. Kupuje miedź od KGHM i produkuje blachy wykorzystywane m.in. w branży budowlanej. Jak pisaliśmy, Ecoren rozważał pozostawienie Łabęd w grupie KGHM i wprowadzenie ich na warszawską giełdę. Z tych planów zrezygnowano.

— Mamy już pierwsze zapytania inwestorów branżowych dotyczące możliwości zakupu. Rynek przetwórstwa miedzi w Polsce jest czytelny i oceniamy, że wybór nastąpi między grupą Romana Karkosika a Złomreksem — mówi Mariusz Bober, prezes KGHM Ecoren.

Co na to inwestorzy?

— Nie powiem tak, nie powiem nie — ucina Przemysław Sztuczkowski, właściciel Złomreksu.

Także przedstawiciele grupy Romana Karkosika nie chcieli udzielić jednoznacznego komentarza.

Oferty na stole

Wiadomo też, jakie będą losy Warszawskiej Fabryki Platerów Hefra, nad którą do niedawna wisiało nawet widmo likwidacji. Jesienią ubiegłego roku firma zatwierdziła plan naprawczy. Do 30 czerwca ma być poddany ocenie.

— Już dziś wiem, że plan naprawczy przynosi rezultaty i sytuacja spółki jest lepsza niż rok temu. Ponadto pojawiło się zainteresowanie akcjami Hefry. Wpłynęło pięć ofert. Dokonujemy wyceny, a potencjalni nabywcy już badają firmę — dodaje Mariusz Bober.

KGHM Ecoren sprzedaje spółki, aby zająć się wyłącznie produkcją renu i innych metali nieżelaznych. Firma chce zadebiutować na parkiecie do 2008 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Szczecińska, KJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu