Efekt końca miesiąca może osłabić złotego

PAP
26-06-2009, 09:44

Zdaniem analityków złoty pomimo przebicia poziomu 4,50 za euro, nie musi się dalej umacniać. Rynek długu będzie w piątek podążał za notowaniami PLN.

"Został przebity bardzo ważny poziom 4,50 złotego za euro, po tym jak dolar zaczął się osłabiać w stosunku do euro. Można zaobserwować zdecydowany wzrost apetytu na ryzyko na wszystkich rynkach wchodzących" - powiedział PAP Łukasz Kołodziejczyk z Fortis Banku.

"Poziom 4,50 wydaje się jednak silnym wsparciem dla euro i prawdopodobne jest, że kurs złotego znów wróci powyżej tej granicy. Trzeba pamiętać, że zbliża się koniec miesiąca, a to jest związane z zapadaniem kontraktów opcyjnych. Pomimo spadającej ilości nadal aktywnych kontraktów, może to oddziaływać na osłabienie PLN" - dodał.

Zdaniem analityków w piątek rynek długu będzie podążał za notowaniami złotego.

"Jeżeli po przełamaniu poziomu 4,50 za euro, złoty będzie kontynuował w piątek umocnienie, to będzie to pozytywny sygnał dla rynku obligacji. Powinno to sprzyjać spadkom rentowności wzdłuż całej krzywej" - napisali analitycy banku BPH w porannym komentarzu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Efekt końca miesiąca może osłabić złotego