EFL ma 130 mln EUR dla firm

opublikowano: 03-12-2012, 00:00

Dzięki nowej transzy pożyczki w ramach umowy z Bankiem Rozwoju Rady Europy EFL może sfinansować inwestycje warte 1 mld zł.

Europejski Fundusz Leasingowy (EFL) podpisał trzecią już umowę pożyczki z Bankiem Rozwoju Rady Europy (CEB). Tym razem na 130 mln EUR. Pieniądze w całości przeznaczy na finansowanie inwestycji małych i średnich przedsiębiorstw. Podstawowym celem projektu, realizowanego za pomocą pieniędzy z CEB, jest tworzenie nowych i utrzymanie istniejących miejsc pracy.

Dzięki wsparciu Banku Rozwoju Rady Europy EFL na preferencyjnych warunkach oferuje Leasing Europejski. W latach 2004-11 firma podpisała 25 800 umów Leasingu Europejskiego, finansując zakup środków trwałych o wartości prawie 1 700 mln zł. Dzięki umowie podpisanej w 2012 r. wartość pożyczek udzielonych EFL przez CEB wzrosła do 310 mln EUR. W latach 2000-12 Bank Rozwoju Rady Europy przekazał instytucjom finansowym w Polsce kwotę 1 615 mln EUR, z czego 19,2 proc. to pieniądze przekazane EFL. Tym samym do EFL trafiło najwięcej pieniędzy wśród wszystkich instytucji finansowych w Polsce.

Wartość pieniędzy przekazanych przez CEB firmom leasingowym w latach 2004-12 wyniosła 580 mln EUR, zaś udział EFL to 53,4 proc. — Podpisanie trzeciej już umowy z Bankiem Rozwoju Rady Europy jest dowodem zaufania ze strony CEB i potwierdzeniem, że realizowana przez EFL strategia, której celem jest wpieranie inwestycji realizowanych przez MSP, została przez tę instytucję doceniona. Szacujemy, że dzięki nowej transzy pożyczki uda nam się sfinansować inwestycje o wartości około 1 mld zł — mówi Radosław Woźniak, wiceprezes EFL.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / EFL ma 130 mln EUR dla firm