Egipski fintech MNT-Halan pozyskał 120 mln USD

PM
opublikowano: 08-09-2021, 11:53

Trzy fundusze private equity i grupa inwestorów venture capital zainwestowały około 120 mln USD w egipską firmę MNT-Halan, zajmującą się mikrofinansowaniem pożyczek i płatności.

Adobe Stock

Inwestycja została zakończona w zeszłym miesiącu, ałSofiane Lahmar, partner w Development Partners International (DPI) z siedzibą w Londynie, którego fundusz African Development Partners III jest wśród inwestorów.

Nowe przepisy i zmiany regulacyjne w Egipcie, najludniejszym kraju świata arabskiego, pomagają uwolnić falę nowych inwestycji fintech i zmienić sposób, w jaki obywatele tego kraju, w dużej mierze nieposiadający rachunku bankowego, prowadzą działalność gospodarczą.

MNT-Halan był pierwszą prywatną firmą pozabankową w Egipcie, która otrzymała licencję od banku centralnego na prowadzenie cyfrowego portfela, aplikacji mobilnej, która pozwala konsumentom, sprzedawcom, kredytodawcom i kredytobiorcom przesyłać pieniądze, płacić rachunki, kupować towary na raty i zabezpieczać pożyczki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane