Eko Export oszacował rekordową sprzedaż

opublikowano: 30-06-2021, 20:00

Wstępne przychody giełdowego producenta mikrosfery wyniosły rekordowe 21,5 mln zł. Korzysta na potrzebie gwarancji dostaw.

Notowany na GPW Eko Export, producent mikrosfery ceramicznej wykorzystywanej m.in. jako wypełniacz elementów izolujących i dodatek do tworzyw sztucznych, już w I kw. zwiększył sprzedaż. Wyniosła 10,1 mln zł, czyli +15 proc. r/r. Przychody w pierwszym półroczu oszacowała na ok. 21,5 mln zł, co byłoby najwyższym wynikiem w historii. To o 32,4 proc. więcej niż w ubiegłym roku i prawie dwukrotnie więcej niż cztery lata temu. Notowania spółki urosły podczas środowej sesji o ponad 2 proc. do 3,5 zł.

– Mamy dostęp do bogatych źródeł mikrosfery dzięki partnerowi z Kazachstanu i najnowocześniejszy w Europie, a zdaniem klientów nawet na świecie, zakład do jej przetwarzania. Korzystamy z tego, że w obliczu nawet dwukrotnego wydłużenia czasu dostaw morskich firmy stawiają na gwarancję terminowości całorocznych dostaw, a nie niewielkie oszczędności. Ponadto oferujemy wyższą jakość niż producenci z Chin, Indii, czy Rosji – komentuje Zbigniew Bokun, współzałożyciel Eko Eksportu i dyrektor ds. rozwoju biznesu.

Informuje, że kolejne kwartały także powinny być dla spółki dobre.

– Jestem w stałym kontakcie z naszym partnerem z USA. Panuje tam duży optymizm w związku z finansowym wsparciem rządu, które wkrótce będzie widoczne na rynku. Szykujemy się na to – mówi Zbigniew Bokun.

Eko Export podkreśla, że USA to największy odbiorca mikrosfery na świecie, a jednocześnie rynek najbardziej wymagający pod względem jakości. Spółka zawarła w lutym z firmą BuzTrade umowę wyłącznego przedstawicielstwa handlowego obejmującego Stany Zjednoczone, Kanadę i Meksyk. Szacuje wartość zamówień w 2021 r. na 4,5-5,4 mln zł, a w 2022 r. na 10,4-11,3 mln zł.

35,9mln zł

Tyle wyniosły przychody Eko Eksportu w 2020 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane