Czytasz dzięki

Ekodebiut

opublikowano: 28-10-2014, 00:00

Investeko, katowicka spółka specjalizująca się w doradztwie w obszarze ochrony środowiska i gospodarowania odpadami, zadebiutuje dziś na rynku NewConnect.

Firma rozpoczęła działalność jeszcze w 1999 r., wydając ekspertyzy z zakresu ochrony środowiska. W kolejnych latach rozszerzyła działalność m.in. o projekty budowlane oczyszczalni ścieków czy spalarni, a teraz zajmuje się też działalnością badawczo-rozwojową.

Z poprzedzającej debiut emisji prywatnej spółka zdobyła 1,5 mln zł. Pieniądze mają pomóc w finansowaniu wartego prawie 4 mln EUR projektu Life Cogeneration PL, w ramach którego powstaje testowa instalacja gazyfikująca odpady komunalne i osady ściekowe, by uzyskać energię elektryczną i cieplną.

Spółka zdobyła 3,33 mln EUR dotacji na realizację tego projektu z Unii Europejskiej i NFOŚ. Investeko w ubiegłym roku miało 0,72 mln zł czystego zysku przy 3,43 mln zł przychodów. Prognozy na ten rok mówią o zwiększeniu przychodów o 9 proc., do 3,75 mln zł, a zysku o 23 proc., do 0,89 mln zł. Głównym akcjonariuszem spółki jest jej założyciel i prezes, Arkadiusz Primus, który ma 65,4 proc. akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane