Ekologiczna energia— trendy i innowacje

opublikowano: 03-06-2018, 22:00

Elektromobilność to kierunek przyszłości

Pojazdy elektryczne są zdecydowanie bardziej przyjazne środowisku niż samochody spalinowe. Wraz z rozwojem rynku elektromobilności, w Polsce będzie przybywało innowacyjnych technologii i wysoko wykwalifikowanych pracowników, co bezpośrednio przełoży się na rozwój gospodarczy.

Z punktu widzenia grup energetycznych, rynek elektromobilności, w perspektywie najbliższych 10–15 lat, przyczynisię do istotnego wzrostu zapotrzebowania na energię elektryczną (podwojenie zużycia energii przez gospodarstwo domowe posiadające samochód elektryczny) oraz rozwój nowych usług związanych z budową i eksploatacją niezbędnej infrastruktury elektroenergetycznej, gdzie największe potencjalne korzyści dla grup energetycznych wiążą się z budową i serwisowaniem sieci ładowania samochodów elektrycznych oraz sprzedażą usług ładowania. Elektromobilność jest zatem dla grup energetycznych szansą na skokowy rozwój podstawowego rynku, na którym działają.

Energia przedsiębiorczości

Mimo że rynek elektromobilności dopiero się rozwija, Grupa Energa już teraz oferuje ekologiczne rozwiązanie przedsiębiorcom — produkt 100% Zielonej Energii. Po pierwsze, zielona energia to gwarancja korzystania ze źródeł odnawialnych. Po drugie, firmy otrzymując certyfikat potwierdzający wybór ekooferty pozycjonują się jako przedsiębiorstwa, dla których troska o środowisko, a także prowadzenie odpowiedzialnego i zrównoważonego biznesu, są istotnymi elementami działalności. Po trzecie, by wesprzeć podjęcie decyzji o wyborze zielonej energii, Grupa Energa daje możliwość uzyskania ceny za energię ekologiczną na poziomie cen oferowanychprzez konkurencję za energię konwencjonalną. Oferta 100% Zielonej Energii skierowana do firm to okazja do włączenia się w skuteczną walkę o środowisko, ukazanie swego przedsiębiorstwa w możliwie najlepszym świetle i dodatkowe wizerunkowe korzyści, które można odnieść korzystając z zielonej energii.

Ekologiczny lider

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje prąd ponad trzem milionom klientów, wśród których są zarówno gospodarstwa domowe, jak i przedsiębiorstwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Ekologiczna energia— trendy i innowacje