Ekorolniku, sprawdź swój certyfikat

MICH, PAP
opublikowano: 04-10-2013, 00:00

Resort rolnictwa cofnął upoważnienie do działania w rolnictwie ekologicznym firmie Bioekspert, która żywność certyfikowała.

Utrata statusu rolnika ekologicznego, a w konsekwencji — unijnych dotacji — grozi m.in. 330 rolnikom na Mazowszu i aż 1,6 tys. w woj. warmińsko-mazurskim.

Pod kontrolą Bioeksperta w całym kraju znajdowało się 5 tys. rolników. Jeśli rolnicy nie wybiorą innej jednostki certyfikującej, nie będą mogli sprzedawać produktów ekologicznych. Aby tak się nie stało, wystarczy się zgłosić do jednej z dziewięciu jednostek certyfikujących wymienionych na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi (www.bip.minrol.gov.pl).

Wybranej jednostce należy przekazać kompletne zgłoszenie na formularzu opracowanym przez Głównego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Dostępny jest na stronie internetowej: www.ijhars.gov.pl. w zakładce rolnictwo ekologiczne-zgłoszenie działalności.

5

tys. Tylu rolnikom ekologicznym certyfikaty wystawiała firma Bioekspert, której Ministerstwo Rolnictwa cofnęło uprawnienia.

8 października Do tego czasu rolnicy muszą zmienić firmę certyfikującą ich żywność ekologiczną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MICH, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu